מנעולן חי מנעולים
 
  מנעולן פורץ מנעולים מנעולן 24/7
דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> כשהצרות דופקות בדלת

כשהצרות דופקות בדלת

למרות שטיפלת בה והענקת לה תנאים טובים הבעיות בדלת מתחילות, יש לא מעט בעיות שיכולות להיות בדלת הן בדלת הכניסה לבית והן בדלתות הפנים, אך אל דאגה, כי את רוב התקלות ניתן לתקן לבד. במאמר זה נציג כיצד לתקן כל תקלה בעצמך:

 
גם אם אתם מסרבים לקבל את העובדות - החיים שלנו תלויים בדלתות ומנעולים ולא ניתן להסתדר בלעדיהם, לכן כאשר נוצרת תקלה בדלת וזה מהווה איום על הביטחון שלך בבית אנו חי מנעולים נעשה הכל כדי לתקן במהרה שתחזרו לנעול את הבית בביטחה. דלתות איכותיות המתוחזקות כראוי יכולות לתת לך שקט אפילו 20 שנה, כמובן במידה ומתחזקים את הדלת על אש קטנה ולא חייב בעל מקצוע בשביל תחזוק ושימון. אם יש תקלה רצינית מומלץ להיעזר במנעולן מוסמך שיבצע עבורך תיקון דלתות, ובמקרה הגרוע החלפת דלתות- אבל אם אפשר לתקן זה הכי טוב.

 

להלן התקלות ופתרונן:

 1. לכלוך דבוק לדלת:

בעיה שנפוצה בעיקר במשפחות עם הרבה ילדים קטנים אשר נוגעים בדלת עם ידיים מלוכלכות ויוצרים כתמים שסרבים לרדת. בהתאם לכך, ההמלצה היא לבחור דלתות פנים בעלות חיפוי פורמייקה, ולא מעץ, היות וחומר הפורמייקה קל לניקוי.
פתרון הבעיה: לנקות בעזרת מגבונים לחים, אם הם לא עושים את העבודה נסו את סוג הקסם, מן ספוגית לבנה שבעזרת מים בלבד מוציאה כל כתם עיקש.
לגבי דלת הכניסה שעלולה לאתגר יותר מבחינה זו, היות והיא עשויה מפלדה, מומלץ לנקות בעזרת מים בלבד, ללא חומרי ניקוי העלולים לגרום לנזק

 1. הצבע של דלת העץ מתקלף:

את הצבע של דלתות הפנים בבית יש לחדש בדיוק כשם שיש לחדש את צבע הקירות כל מספר שנים.
פתרון הבעיה: יש לפרק את הדלת מהצירים, להניח במקום יציב ובטוח. לשייף בעזרת נייר זכוכית או נייר שיוף אחר, ולהעביר מטלית לחה. כעת, כאשר הדלת נקיה, ניתן להתחיל לצבוע, לבחור בצבע המיועד לדלת עץ, או צבע על בסיס מים.
טיפ נוסף: על מנת להימנע מצביעת המשקופים וידית הדלת הדביקו עליהם לפני הצביעה דבק סלוטייפ.

 

 1. הדלת חורקת

  שימון הצירים: בעזרת שמן wd40 או שמן אחר לשימון חלקים נעים (לא שמן בישול!!)
  פתרון הבעיה: התיזו שמן על הצירים. סגרו ופתחו את הדלת. גם אתם שומעים את השקט?

   

 2. הידית נפתחת במאמץ או מרעישה

  פתרון הבעיה: כל שיש לעשות זה להוריד את הידית כלפי מטה, כל שהלשונית של הדלת תיכנס פנימה ויווצר חור, בחור זה מנעול הדלת ויש להתיז עליו שמן, זה מצויין לתחזוקת הדלת ולשמירה שלה, במקרה הצורך.
   

 3. הידית נפלה-

  סגרתם את הדלת והידית נשארה ביד שלכם? כנראה שהבורג שתופס אותה השתחרר
  פתרון הבעיה: יש להבריג את בורג הידית חזרה בחוזקה, על מנת שלא יפול שנית, אם הבורג נעלם תוכלו לרכוש בטמבוריה או חנות לכלי בניין.

   

 4. הדלת לא נסגרת

  בעיה הנפוצה בעיקר בדלתות פנים ודלתות המקלחת, שהן זולות בהרבה מדלתות כניסה. הבעיה היא שהדלת נסגרת לא בצורה הרמטית, נוצר חריץ או שהדלת כמעט ולא נכנסת למשקוף.
  פתרון הבעיה: יש לאתר את הנקודה הבעייתית במפגש בין הדלת למשקוף, וליישר אותו בעזרת תקיעת בורג כך שהמשקוף יתאים את עצמו לדלת. אם אתם מפחדים לגרום לנזק הזמינו מנעולן מוסמך שיבצע עבודת תיקון דלתות מקצועית.

   

 5. הצילינדר מזייף בפעילותו

  קשה להבחין אם הבעיה אכן בצילינדר, במנעול, או בחלק אחר, במקרים אלו נמליץ לקרוא למנעולן על מנת שיאבחן ויעשה את העבודה.
  תוכלו ללכת לקנות צילינדר ולהתקין בעצמכם במידה והתנסתם בהחלפת מנעולים בעבר ואין שום סיכוי שתגרמו נזק.

תגיות חיפוש- בעיה בדלת | תיקון דלת | תיקון דלתות | תקלה בדלת | פתרון תקלות בדלתות | טיפול בחריקת דלתות | החלפת מנעולים | מנעולן | תחזוקת דלתות בעצמך

מנעולן באישור משטרת ישראל, מנעולן חבר מנעולן רב בריח מולטילוק עמותת המנעולנים