החלפת מנגנון בדלת פלדלת - חי מנעולים! 054-355-8887
 
דף הבית >> תיקון דלתות >> החלפת מנגנון בדלת פלדלת

החלפת מנגנון בפלדלת

 

מנגנוני נעילה בדלתות פלדלת

מנגנון הנעילה בדלת פלדלת משמש כמכלול המאפשר את הוצאת בריחי הדלת לכיוון המשקוף בעת סיבוב המפתח וכך מאפשר נעילה הרמטית ובטוחה.
המנגנון הוא החלק החשוב והיקר בדלת הוא למעשה ה"מנוע" של הדלת- בלעדיו דלת הפלדלת לא תהיה יעילה כלל. את המנגנון ניתן לתקן בחלק מהמקרים או להחליפו בחדש. העלות גבוהה יחסית לשאר חלקיה של הדלת.
מנגנון הנעילה של הדלת נקרא מנעול דלת הפלדלת, ולכן כאשר מדברים על החלפת מנגנון נעילה מדובר בפשטות בהחלפת מנעולים


כאשר דלת הפלדלת לא ננעלת בכלל, או שבעת סיבוב המפתח מרגישים קושי בלתי סביר, ככל הנראה שהבעיה היא במנגנון הדלת. בכל דלת פלדלת קיים מנגנון שאליו מתחברים כל בריחי הדלת אשר נועלים או משחררים את דלת הפלדה מאחיזה במשקוף הדלת.

בעת תקלה בדלת יש לערוך בדיקה קצרה על מנת להבחין מהו החלק שגורם לבעיה בדלת. לעיתים יהיה מדובר בצילינדר, לעיתים בכיוון הדלת ולעיתים יהיה צורך לשפץ או להחליף מנגנון.
גם במנגנוני נעילה ישנם סוגים רבים של חברות ומותגים שונים, וכן של סוגי דלתות שונות, ומחירם שונה.

 ישנם מספר יצרני מנגנוני פלדלת בישראל, ועוד מספר חברות שמייצרות בסין ומשווקות בארץ. 

 

מנגנון רב בריח 

מנגנון רב בריח או מנעול פלדלת רב בריחי בשמו הנפוץ, מיוצר בישראל, המנגנון של רב בריח הוא מנגנון הנעילה המכאני המתקדם ביותר ונפוץ במיוחד. למנגנון רב בריח מתחברים בריחים החודרים למשקוף הדלת מארבעה כיוונים שונים על מנת לנעול נעילה הרמטית ולהקשות על פורצים.

בריחים אלו נכנסים למשקוף הצידי של הדלת, בריח ראשון נכנס למשקוף העליון, בריח שני נכנס לחור ברצפה, ובריח שלישי נכנס למשקוף בצד השני של הדלת.

המנגנון הוא מכלול שממנו יוצאים בריחים ומשדרגים את מיגון הדלת, ונעילת הדלת חזקה במיוחד, דלת פלדלת חזקה ככל שתהיה גם אם עשויה פלדה קשה חזקה ומאסיבית במיוחד ומונעת קדיחה וחדירה, חשוב לזכור- הדלת לא תגן מפני פריצה ללא מנגנון נעילה איכותי. מנגנון הדלת הוא הגורם העיקרי האמין והחזק ששומר על הדלת מפני פורצים וגנבים. ניתן להתקין מנגנון של רב בריח בדלתות רב בריח ולעיתים גם בדלתות פלדלת אחרות.

 

הסבת דלת מחברה אחרת והשתלת מנגנוון רב בריח

היו מקרים שלדלתות מחברות מוכרות פחות לא היה מנגנון חלופי, כי לא קיים יותר מכיוון שהחברה פשטה רגל. במקרה זה ביצענו הסבת לדלת רב בריח, והשתלנו מנגנון של רב בריח כולל פרזול וכל תהליךל ההסבה. 
להרחבת המידע על הסבת דלת 
 

מנגנון שריונית חוסם

שריונית חוסם הינה חברה גדולה וותיקה המייצרת דלתות שנים רבות. גם למנגנון שלה כמו בדלתות של חברות מקבילות יש אורח חיים מסוים ולאחר מספר שנים תהיה שחיקה.
כאשר יש צורך להחליף מנגנון, יהיה חייב להתקין מנגנון שריונית חוסם, הוא הבלעדי שמתאים, ולא יהיה ניתן להתאים לדלתות מחברה זו מנגנון של חברה שונה.

מחירו של מנגנון שרינית חוסם ישן יכול להגיע לסכומים גבוהים מאוד, שכן מנגנון זה הוא נדיר לקניה ונותרו מספר יחידות בודדות בארץ, ובנוסף התקנת מנגנון שריונית חוסם הוא הקשה והמורכב ביותר משאר מנגנוני הנעילה של חברות מקבילות.בדלתות אלו לפעמים הפתרון שנבחר יהיה החלפת דלת או הסבת דלת לחברה נפוצה יותר בעלת חלקי חילוף רבים וזולים.

 

מנגנון פלדלת של מולטילוק

מנגנון פלדלת של מולטילוק הוא מוצר ישראלי, נפוץ, מחברה מוכרת שמייצרת כבר שנים מוצרי נעילה שונים בארץ ובעולם. 

באילו מקרים נחליף מנגנון לדלת פלדלת:

  • שימוש של שנים: בדלתות פלדלת רבות בארץ, עדיין קיימים מנגנוני נעילה ישנים. מנגנונים אלו ניתנים לפריצה מהירה מכיוון שאינם מעניקים הגנה בטוחה והרמטית מפני פריצה. החלפת המנגנון הישן בחדש מומלצת במיוחד במקרים אלו.

  • סיבה נוספת שבעקבותיה נבצע החלפת מנגנון היא כאשר המנגנון הישן התקלקל. אם אינו פועל כראוי, וסיבוב המפתח קשה בצורה שאיננה סבירה מומלץ לקרוא למנעולן שיבדוק מהי הבעיה בדלת ובאיזה חלק מדובר שגורם לבעיה. לעיתים יהיה ניתן לתקן אותו אך לעיתים החלפה היא הפתרון הנכון. רק אם החלפת מנגנון דלת פלדלת נדרשת במקרה זה הוא ימליץ על כך. בכל מקרה, כך חי מנעולים עובדים, איננו ממליצים להחליף חלקים אם אין צורך ממשי. לרוב אנו מתקנים ומשפצים. אם המנגנון נראה כך לאחר שנים- כדאי להחליפו בחדש.

מנגנון דלת פלדלת

איכות מנגנון נעילת דלת פלדלת

בישראל , יש צורך להשתמש במיגון חזק לדלת, ואבטחה ברמה גבוהה בבית ובעסק. ישנם פריצות רבות וניסיונות רבים לפריצות שניתן למנוע באמצעות מיגון טוב. מכאן ניתן להבין את חשיבות התקנת מנגנון נעילה איכותי.

כאמור, מנגנון רב בריח, הוא מנגנון הנעילה המתקדם ביותר. החלפת מנגנון לדלת פלדלת של רב בריח חייבת להתבצע עם מנגנון רב בריח מקורי ואיכותי, שעליו מוטבעות האותיות RB. בנוסף, ישנה חשיבות רבה שהמנגנון שמותקן יהיה חדש ואיכותי. החלפת מנגנון רב בריח במנגנון חלופי שאיננו חדש ומקורי מהקופסא, עלולה להביא לבעיות עתידיות קרובות ממה שציפיתם.
מנגנון נעילה של דלת פלדלת הינו מנעול של דלת פלדלת. כאשר מדברים על החלפת מנגנון נעילה מדובר על החלפת מנעול

 

החלפת מנגנון - ע"י מנעולן מומחה בלבד

מנגנון הוא חלק בדלת שמסובך להתקינו. החלפת מנגנון שאינה מדויקת ומקצועית, עלולה לפגום בפעילות הדלת בשגרה ולגרוע מהגנתה. החלפת מנגנון יש לבצע בעזרת מנעולן מוסמך בלבד, ומולץ שיהיה בעל תעודת הסמכה לעיסוק במקצוע מנעולנות. בנוסף, החלפת מנגנון באופן עצמאי עלולה לגרום להסרת אחריות היצרן.

לכן, אם ברצונכם להחליף מנגנון בדלת הפלדלת שלכם, קראו למנעולן מוסמך של חברת חי מנעולים.
לכל מנעולן בחברת חי מנעולים שלנו יש ותק וניסיון רב עם מגוון עבודות הקשורות בנעילה, החלפת מנגנון מסוג רב בריח, או מחברה אחרת.

בנוסף לניסיון והותק הרב, לכל מנעולן מטעמנו ישנה תעודת הסמכה ותעודת יושר מהמשטרה, מה שמבטיח שאנחנו נאמנים לקהל לקוחותינו. לכן, כל לקוח שמזמין מנעולן של חי מנעולים, לביצעע החלפת המנגנון אצלו בדלת, יכול להיות בטוח שיוכל לנעול אותה בראש שקט, ללא תקלות ובעיות חוזרות, ולישון טוב בלילה.

 

מנעול תקול

החלפת מנגנון בדלת פנים - דלת שאיננה דלת פלדלת 

החלפת מנעול בדלתות עץ או דלתות פנים אחרות הוא פשוט יותר לעומת החלפת מנגנון לדלת פלדלת. בדלתות פנים מנגנון הנעילה פשוט מאוד להחלפה ביחס להחלפת מנגנון בדלת פלדלת, וכולל את מנגנון הנעילה והלשונית. למנגנון הנעילה בדלת פנים פשוטה אין בריחים, יש קפיצים פשוטים.

מבצעים החלפת מנגנון בדלתות פנים כאשר המנגנון איבד מהתכונה הקפיצים שלו וישנו קושי בלתי סביר בעת נעילת ופתיחת הדלת- בעת סיבוב המפתח.
אם הבעיה לא מסתדרת לאחר שימון המנגנון אין מנוס אלא לבצע החלפת מנגנון.

 

מנגנון נעילה

 

החלפת מנגנון בעצמכם: איך להחליף מנגנון נעילה לבד?

השלב הראשון לביצוע החלפת מנגנון הוא פירוק הידיות.
השלב השני הוא הוצאת מנגנון הנעילה. 
פרקו את המנגנון ע"י הוצאת שני הברגים הנמצאים בצידה של הדלת. 

לאחר מכן הקבילו מברג שטוח מעל המנגנון ודחפו אותו בין המנגנון לגוף הדלת ושלפו את המנגנון. נקו את הדלת מלכלוך והכניסו את המנגנון החדש למקומו.

 


החלפת מנעולים | החלפת מנגנון נעילה | החלפת מנעולים בדלת | החלפת מנעול בדלת פלדלת | החלפת מנגנון נעילה בדלת פלדלת | החלפת מנגנון נעילה בפלדלת | מנעולן | איך להחליף מנעול לבד 

 

סניף שרון: הרצליה, כפר סבא, הוד השרון, רמת השרון, רעננה, אבן יהודה, תל מונד, קדימה, כפר יונה, מנעולן בנתניה, פרדסיה, קיסריה.
סניף מרכז: מנעולן בתל אביב, גבעתיים, פתח תקווה, בני ברק, אזור, חולון, בת ים, ראשון לציון, קרית אונו, גבעת שמואל, מנעולן ביהוד, אור יהודה, סביון,
סניף שפלה: אשדוד, גן יבנה, בני עייש, גדרה, יבנה, רחובות, קרית עקרון, מזכרת בתיה, נס ציונה, באר יעקב, רמלה, לוד, מנעולן במודיעין, בשוהם, אלעד, בית שמש
סניף דרום: קרית מלאכי, אשקלון, קרית גת, שדרות, נתיבות, אופקים, באר שבע, שער הנגב, שדות נגב, מרחבים, אשכול, בני שמעון, עומר, מיתר, להבים
סניף צפון: עתלית, בנימינהחיפה, קרית אתא, קרית מוצקין, קרית שמואל, קרית ים, קרית ביאליק, טבעון, יקנעם, נשר, מעלות, כרמיאל, עכו, נהריה

© זכויות יוצרים – כל תוכן האתר מובא על ידי אתר experss-locksmith.co.il (חי מנעולים) , הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו לקריאה בלבד. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם או לשכפל או להעתיק או לפרסם או להעביר תוכן מהאתר, או חלקים ממנו, לאף גורם ולאף אתר. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי האתר חי מנעולים יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם - פנו אלינו דרך דף יצירת קשר