מנעולן פורץ מנעולים מנעולן 24/7

#מנעולן#

דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> שכפול מפתחות

שכפול מפתחות

כולנו ביצענו או שנבצע שכפול מפתחות, אחת לשנה,או אחת לכמה שנים טובות אם מתוך הכרח, כדאיות ונוחות או כניסה לדירה חדשה.
מהו שכפול מפתחות, מתי יש צורך בשכפול מפתחות, מהי הפרוצדורה של שכפול מפתחות לרכב, כיצד השכפול מתבצע, האם מנעולן הוא איש המקצוע היחיד שיכול לבצע שכפול מפתחות ובעיקר, למה יש לשים לב בעת ביצוע שכפול מפתחות אצל מנעולן או אצל גורם אחר? שכפול מפתחות אז והיום שונה?
במאמר זה נענה על שאלות אלו ואחרות, העולות מעת לעת וקשורות לנושאים
מנעולן, שכפול מפתחות והקשר ביניהם.

שכפול מפתחות הוא אחד השירותים הבסיסיים שמספק כל מנעולן ובצדק. בין הוא מנעולן מהדרום, או ממנעולן מהצפון. כל אחד מאיתנו זקוק לשירותי שכפול מפתחות עבור הבית, המשרד, הרכב או כל מנעול אחר שברשותו.


 

 מתי מבצעים שכפול מפתחות?

אף פעם אין לדעת מתי נזדקק למפתח נוסף. לעיתים, המפתח המקורי נשבר או נאבד ובפעמים רבות הבית, העסק או הארון משמש מספר אנשים, וכל אחד מהם צריך מפתח משלו למשל כאשר רוצים להעביר מפתח נוסף לבן משפחה, להשאיר מפתח אצל השכן או עוזרת הבית וכאשר חוששים שהמפתח המקורי יאבד, בדיוק בגלל סיבות אלו כל אחד מאיתנו נדרש לבצע שכפול מפתחות, לפחות עבור מפתח אחד שברשותו.

שכפול מפתחות לרכב
מומלץ מאוד להחזיק עותק של מפתח נוסף לרכב על מנת שתהיה אופציה לפתוח את הרכב במידה והמפתח ננעל בפנים ללא הזמנת פורץ רכבים מקצועי. 
שכן, כאשר המפתח ננעל ברכב אין כל דרך אחרת לפתוח את הרכב ללא החזקת מפתח ספייר או הזמנת 
פורץ רכבים.
שכפול מפתח לרכב ניתן לבצע בעזרת מנעולן רכב, או בעזרת חנות שכפול מפתחות. 
 

שכפול מפתחות אז והיום-


בעבר מלאכת שכפול מפתחות הייתה פשוטה יחסית, וכל מנעולן ידע לשכפל את כל סוגי המפתחות. כיום ישנם מפתחות מתקדמים ומשוכללים יותר (כמו למשל מפתחות למנעולי צילינדר של רב בריח, חסם וירדני), ששכפולם דורש שימוש במכונות שכפול מפתחות ייעודיות. כמו כן כיום ישנן מכונות ייעודיות לשכפול מפתחות לכספות ולתיבות דואר ומכונות לשכפול מפתחות לרכב. בתחום שכפול מפתחות לרכב ניתן למצוא גם מכונות לקידוד מפתחות אימובילייזר לרכב.
בנוסף היום קיימת האפשרות ליצור מפתח מאין מפתח, ועל זה ארחיב בהמשך.
 

לאילו קרטריונים יש לשים לב בעת שכפול מפתחות?

ישנן מכונות רבות המיועדות לשכפול מפתחות לכן יש לציין בזמן הפנייה למנעולן באיזה סוג מפתח מדובר, כדי לברר שאכן יש ברשותו מכונת שכפול מתאימה.
במידה ומפתח הרכב נגנב או אבד ניתן למנוע את התנעת הרכב עם המפתח הקודם בכך שכאשר תגיעו לבצע שכפול מפתח לרכב, מומלץ שתגיעו עם קוד הרכב. באמצעות קוד זה, שיוזן למחשב הרכב, יתבטל הקוד הקודם.בימים אלה ישנו כרטיס מגנטי מיוחד, הנקרא כרטיס בקרת שכפול אשר רק באמצעותו ניתן לבצע שכפול של מפתחות מסויימים. כרטיס זה מעלה את רמת האבטחה של המפתח והמנעול.

חידוש נוסף בתחום שכפול מפתחות הוא היכולת לשכפל מפתח כאשר המפתח היחידי אבד.היום ישנן מכונות ייחודיות לשכפול מפתחות במצב של "אין מפתח". חידוש טכנולוגי זה מאפשר לאותם אנשים שאיבדו את המפתח היחידי שהיה ברשותם לחסוך את העלות הגדולה של החלפת המנעול כולו, ולבצע שכפול מפתחות פשוט, מהיר וזול. הרי שבעבר, הדרך היחידה לבצע שכפול מפתחות הייתה באמצעות מפתח מקורי או מפתח משוכפל אחר. במקרים שהמפתח היחידי אבד, נגנב או נשבר, הפתרון היחיד היה החלפת המנעול כולו והוצאת מפתח חדש לחלוטין.
ולבסוף, מכיוון שרק מנעולן מסוגל להעתיק בדיוק רב את המפתח, לפי הוראות האבטחה של יצרני המפתחות השונים, פניה לחנויות אשר לא מעסיקות מנעולן עלולה להוביל לחוויה לא נעימה ולפעמים אפילו להעמיד אתכם במצב לא נוח. נרחיב ונאמר כי רק שכפול מפתחות אצל מנעולן מקצועי יוכל להבטיח לכם את האחריות המלאה ויותר מכך, את הביטחון כי המלאכה תיעשה בצורה האמינה ביותר.

חי מנעולים מספקים שלטים לרכבים. ברשותנו מכונות שכפול מפתחות המאפשרות לשכפל את כל סוגי המפתחות: לבית, לרכב, לעסק, לכספות, לתיבות דואר ועוד, לרבות מפתחות חכמים. בנוסף, אנו משכפלים שלטים לאזעקות לרכב, ומפתחות מקודדים לכל סוגי הרכבים, מכל שנת ייצור. וכמובן- אנחנו מבצעים שכפול מפתחות במצבים של אין מפתח.
שכפול מפתחות

 

מנעולן באישור משטרת ישראל, מנעולן חבר מנעולן רב בריח מולטילוק עמותת המנעולנים