מנעולן פורץ מנעולים מנעולן 24/7
דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> פתרונות נעילה לדלתות, טיפים מאת פורץ מנעולים

 

פתרונות נעילה לדלתות- טיפים מאת פורץ מנעולים

כיצד למצוא את פתרונות הנעילה הטובים ביותר, טיפים נוספים הקשורים לנעילת דלתות בבית או בעסק.

 

מטבע הדברים קיימים הבדלים בין פתרונות הנעילה שיתאימו לאדם אחד אך לשני לא יתאימו, או שיתאימו לדירת מגורים משפחתית, לעסק, אך לא למחסן בחצר או לאופניים שלכם. 
צרור מגוון המנעולים האיכותיים והחדשניים יציעו לכם פתרונות אמיתיים לכל צורך והעדפה אישית, בחברת חי מנעולים תוכלו למצוא מנעולנים אמינים ומקצוענים, עם אהבה למנעולים, עם ידע נרחב ומעמיק בהם ורצון לסייע אשר יוכלו להתאים לכם את המנעול המתאים ביותר לדלת שלכם, לצורך שלכם ולתקציב שלכם.

ישנה מגמה שגויה לחשוב שצילינדר הינו שם נרדף למנעול אך למעשה מדובר בשני חלקים שונים.  
צילינדר: הינו מנגנון נעילה גלילי המותקן בתוך המנעול של הדלת. שמו הנכון הוא מנעול צילינדר והוא סוג המנעול הנפוץ ביותר. מנעולי צילינדר הינם מספקים בטיחות לדייר והם קלים ונוחים לתפעול ושימוש. 

צילינדר הוא החלק שגורם לנעילה / פתיחה של דלתות ע"י סיבובת עם מפתח- פעולת הסיבוב למעשה מסובבת את גלגל השיניים שמכניס את הבריחים מהדלת למשקוף. היתרון המשמעותי בשימוש במנעול צילינדר הוא שניתן להחליף צילינדר בלבד, ואת המנעול להשאיר וזו פעולה קלה, ואינה פוגעת במנגנון הנעילה החלפת צילינדר ע" מנעולן מוסמך או פורץ מנעולים מומחה תבוצע במקרים הבאים:

  • המפתח אבד/ נגנב
  • הצילינדר או המנגנון החלו לזייף בפעילותם והדבר מצריך ראשית בדיקת מנעולן לאיתור החלק הבעייתי.
  • לאחר פריצה פלילית או פריצת מכבי אש.
  • מעבר דירה, שיפוץ בדירה או חשש להימצאות עותקים של המפתחות שלנו בידי אחרים.

החלפת צילינדר לאחר שבוצעה פריצה על ידי מנעולן היא פעולה הכרחית מכיוון שבמעמד הפריצה המנעולן קודח את הצילינדר ושובר אותו על מנת לפרוץ את הדלת, ונוצר צורך להחליף לצילינדר חדש ולעיתים גם חלק מהמנעול.

חשוב לוודא לפני שהמנעולן מתקין עבורכם את הצילינדר בדלת שהאריזה אטומה בעלת 5 מפתחות לרוב- הדבר מוכיח שלא נעשה בצילינדר שימוש בעבר. הסוגים העיקריים השימושיים ביותר על ידי הציבור מלבד מנעול צילינדר צילינדר לשון- צילינדר בעל לשונית המובנת בתוכו המסתובבת בעת סיבוב המפתח. זהו צילינדר פשוט והמנגנון שלו פשוט וזה החיסרון שלו, אך הוא איננו נשחק בקלות והוא בטוח ואיכותי.
צילינדר משונן- דומה לצילינדר לשון אך הוא מספק בטיחות ברמת מיגון גבוהה יותר לדלת למרות שהדבר תלוי באיכות הנבחרת מבין סוגיו.
כמובן שבהשוואה למנעול צילינדר זהו מנעול פשוט מאוד וזול. כי הוא מתאים בעיקר לדלתות אלומיניום, עץ ופח ולא לדלתות פלדלת המגנות על כניסה ראשית לבית.
מנעולי תלייה- מותקנים לרוב על ידי  מנעולן במוסדות ובעסקים ואחראים לנעילתה של הדלת בעזרת חיבור שני ווים הנסגר במנעול תלייה, גם במנעולי התלייה תמצאו שלל סוגים זולים יותר ויקרים יותר. אנו ממליצים להשתמש במנעול תלייה איכותי אם נועלים חפצים יקרים מאוד כי הדבר מבטיח ביטחון גדול יותר, מנעול התלייה יושב ב"מנעול רתק"- המקשה את הגישה למנעול התליה וכך פריצתו קשה ומסובכת.

פורץ מנעולים מבהיר- ככל שרמת המיגון של צילינדר גבוהה יותר כך עולה רמת עמידותו בפני קידוח וכנגד שכפול ולכן מחירם של צילינדרים איכותיים גבוהים יותר. מנעול רב בריח הינו המותג הטוב ביותר בארץ אך גורמים פליליים מכירים אותו על בוריו והוא איננו מהוות איום עליהם ואינו מרתיע אותם.  

להגדלת ושדרוג רמת המיגון בביתך חי מנעולים ממליצים על מנעול עליון, מנעול כספת, שממוקם מעל המנעול הרגיל ומשמש כמנעול נוסף המשדרג את רמת המיגון בבית לרמה מקסימלית, שכן מהוות איום עבור גורמים פליליים שכאשר רואים שמותקן מנעול זה הם ממשיכים לדירה הבאה ונמנעים מלהתעסק במנעול זה.

מנעולן באישור משטרת ישראל, מנעולן חבר מנעולן רב בריח מולטילוק עמותת המנעולנים