המסע לעולם הרכב | חי מנעולים | 054-355-8887
 
דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> המסע לעולם הרכב- גניבות רכבים בישראל

 המסע לעולם הרכב - גניבות רכבים בישראל


דמיינו לכם לרגע שאתם יוצאים למסע, לעולם אחר ממה שהכרתם עד כה בענף הרכב, הרשו לי לקחת אתכם לעולם הרכב.
במאמר זה אדון אודות תופעת גניבות רכבים, אציין מה הן השיטות הנפוצות לגניבה, ומה הם אמצעי המיגון הנפוצים בענף הרכב ומהם הצעדים הנכונים למניעת גניבת הרכב שלכם.

אתם, כבעלי רכב - נוהגים, מתדלקים, מטפלים, מנקים, מעבירים טסט, משלמים דמי ביטוח יקרים, הכל טוב ויפה. אך ללא ידיעתכם, במקביל כאשר אתם כצרכנים בעולם הרכב, משתמשים ברכבים משומשים ועד לחדשים, משתמשים בחלפים משומשים ובחלפים מקוריים, באותו הזמן ממש מתנהלת לה תעשייה בלתי חוקית ומשומנת היטב, לצד מסחר שחור בחלפי הרכב שלכם.

תעשית מסחר לא חוקי של חלקים חלופיים לרכב, תעשיית הגניבות של הרכבים משפיעה רבות בנושאים שונים הקשורים לעלויות חלפים, למחירי הביטוח וכן לפיתוח מערכות מיגון יעילות אשר יהיו רלוונטיות בעידן טכנולוגי מתקדם בן זמננו.

זהו לא סוד שרכב פופולרי, הנרכש בשוק המוניות נהפך במהירות לגניב.
תופעה זו מביאה לזינוק מפתיע הן בדמי הביטוח ובדרישות חברת הביטוח בנוגע למיגון הרכב, והן לגביי חלפי הרכב הפופולרי שהופכים ליקרים יותר.


 

ירידה בגניבות הרכב בזכות אמצעי המיגון לרכב:

כ- 22,725 כלי רכב נגנבו בישראל בשנת 2009, בעקבות העלאת רמת המיגון ברכבים בשנת 2018 פחת המספר לכ-11,539 אלף גניבות בלבד, ובעקבות כך חלה מגמת ירידה עד היום.

בענף הרכב ישנם שלושה גורמים שהופכים דגם ליעד גניבה:

 • מכונית פופולרית (לדוגמא מונית כפי שתיארנו בפסקה הקדמת)

 • חלפים יקרים וקהל קונים שלא אכפת לו לקנות חלקים גנובים.

 • כופר- במכוניות שאין ביקוש לחלפים.

שלושת גורמים אלו מצטלבים בשוק המוניות. לכן כמעט כל דגם שמתחיל לשמש מוניות, נהפך לגניב ודמי הביטוח שלו מזנקים.
מכוניות יוקרה בדרך כלל מוברחות דרך השטחים, במידה ולא מותקנת בהם מערכת איתורן. ומכוניות פשוטות הקלות לגניבה מובלות לפירוק חלקים.

 

סוגי אמצעי מיגון לרכב:

1. סוגי מיגון שונים אשר נועדו לעכב פורצים מנוסים, ותפקידם העיקרי הוא התראה לשם מניעת הפריצה האקראית. אמצעי מיגון אלו מודיעים בגלוי לפורצים על עצם קיומם וכך למעשה מקטינים את הסיכוי לניסיון לפריצת הרכב .
דוגמאות- מדבקות המודיעות על קיום אזעקה או מנעול הגה ומנעול מוט הילוכים. פורץ מיומן יוכל להתגבר עליהם תוך מספר דקות, אך סביר כי פורץ אקראי ימנע מלפרוץ לרכב זה, לאחר שיבחין באמצעי המיגון הללו.

2. קטגוריה נוספת של מיגון לרכב כוללת סוגי מיגון שונים אשר תפקידם הוא לנסות למנוע גניבת רכבים בזמן ניסיון פריצה פעיל, ופועלות כאשר האיום הראשוני לא עבד.
עלוקות ואימובילייזרים, קודן ברכב- תפקידם נטרול מערכות הרכב בעת זיהוי ניסיון גניבה. מטרתם למנוע מהרכב לפעול על ידי ניתוק מערכת רכב משמעותית המונעת נסיעה כמו חשמל, הצתה, דלק וכדומה.

3. אמצעי מיגון מתקדמים- מתאימים במיוחד לרכבי שטח ורכבי יוקרה, פועלות כשהאיום של הסוג הראשון לא הצליח למנוע את הפריצה לרכב, וכשניסיונות ההתערבות של הסוג השני גם לא הצליחו למנוע את הגניבה.
כאן נכנסים לתמונה אמצעי המיגון המתקדמים המשמשים לאיתור הרכב אשר תפקידם לאתר ולהציל את הרכב, גם לאחר שכבר נגנב.
מערכת איתורן היא הפופולרית ביותר המחוברת למוקד שמפעיל כח משימה מיומן שרודף אחר הרכב לאחר הגניבה על מנת להצילו ולמנוע את הברחתו לשטחים בעיקר. 


 

אמצעי מיגון חדשניים לרכב

נושא מיגון הרכב מתקדם במהירות, וניתן לאמר שדומה לקצב הלמידה של הגנבים.
אחת לתקופה הגנבים לומדים כיצד להתגבר על אמצעי מיגון עדכניים ואז נוצר הצורך להתקדם ולייצר אמצעי מיגון מהדור המתקדם:

 • כספות למחשב הרכב- מפתחות הרכבים החדשים מגיעים עם צ'יפ נסתר המוחבא בפלסטיק המפתח, צ'יפ זה שולח צופן למחשב הרכב בזמן ניסיון ההתנעה, רק לאחר וידוא הצופן ע"י מחשב הרכב, הרכב יותנע.
  ייצור זה הגיע לאחר שהגנבים גילו שמספיק להחליף את מחשב הרכב באחר פרוץ כדי להתגבר על מכשול הצ'יפ. לכן, כספת למחשב הרכב מחייבת פריצה פיזית ראשונית על מנת להגיע למחשב הרכב.

 • מנעולי נגררים- הינם מנעולים מיוחדים אשר תפקידם להקשות על גניבת נגררים על ידי חיזוק הקישור בין הרכב לנגרר, קשירת הנגרר לחפץ ברחוב או סנדל גלגל המחובר לנגרר מקשה על גניבתו.

 • תריס נעילה לטנדר - תריס שמהווה כיסוי ונועל תכולת טנדר פתוח וכך מונע גניבות.

 • מערכת איתור מאוישת - במקום אזעקה שעושה רעש מקפיצים את מוקד איתורן בצורה שקטה אשר יכולים לפתוח במרדף סמוי או גלוי אחר הרכב הגנוב.

  כל מספר שנים הגנבים לומדים כיצד להתמודד עם אמצעי המיגון החדשים הניצבים בדרכם, ולכן מומלץ לעדכן את מיגון הרכב אחת למספר שנים בתקווה שאיתם הגנבים עדיין לא למדו להתמודד.

 

הכותב הינו מנעולן רכב מקצועי הממגן רכבים למניעת גניבתם, מייצר מפתחות חדשים לאחר אובדן, וניתן להתייעץ איתו בשמחה לגביי מיגון הרכב הפרטי שלך. ליצירת קשר חייגו או שמרו את מספר הטלפון בנייד- 0543558887


תגיות חיפוש: מנעולן רכב| פורץ רכבים | אמצעי מיגון לרכב | אמצעי מיגון לרכבים | אמצעי מיגון חדשניים לרכב | סוגי אמצעי מיגון לרכב |

 

סניף שרון: הרצליה, כפר סבא, הוד השרון, רמת השרון, רעננה, אבן יהודה, תל מונד, קדימה, כפר יונה, מנעולן בנתניה, פרדסיה, קיסריה.
סניף מרכז: מנעולן בתל אביב, גבעתיים, פתח תקווה, בני ברק, אזור, חולון, בת ים, ראשון לציון, קרית אונו, גבעת שמואל, מנעולן ביהוד, אור יהודה, סביון,
סניף שפלה: אשדוד, גן יבנה, בני עייש, גדרה, יבנה, רחובות, קרית עקרון, מזכרת בתיה, נס ציונה, באר יעקב, רמלה, לוד, מנעולן במודיעין, בשוהם, אלעד, בית שמש
סניף דרום: קרית מלאכי, אשקלון, קרית גת, שדרות, נתיבות, אופקים, באר שבע, שער הנגב, שדות נגב, מרחבים, אשכול, בני שמעון, עומר, מיתר, להבים
סניף צפון: עתלית, בנימינהחיפה, קרית אתא, קרית מוצקין, קרית שמואל, קרית ים, קרית ביאליק, טבעון, יקנעם, נשר, מעלות, כרמיאל, עכו, נהריה

© זכויות יוצרים – כל תוכן האתר מובא על ידי אתר experss-locksmith.co.il (חי מנעולים) , הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו לקריאה בלבד. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם או לשכפל או להעתיק או לפרסם או להעביר תוכן מהאתר, או חלקים ממנו, לאף גורם ולאף אתר. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי האתר חי מנעולים יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם - פנו אלינו דרך דף יצירת קשר