להיות פורץ רכבים | חי מנעולים | 054-355-8887
 
דף הבית >> מאמרים מקצועיים >> להיות פורץ רכבים

להיות פורץ רכבים

מה תפקידו של פורץ רכבים? מה עיסוקו כולל?
במאמר זה נסקור את תפקידו ועבודתו של פורץ רכבים, ניתן לכם טיפים לבחירה מוצלחת, ונרחיב על מורכבות העבודה בפריצת רכבים.

 

תשתמשו בפורץ רכבים בסיטואציות מסויימות:

  • כאשר נשארתם מחוץ לרכב נעול

  • אובדן מפתח

  • נוצרה תקלה בצילינדר הרכב, ויש צורך לתקן את התקלה.

  • לאחר נעילת ילד או בעל חיים ברכב
     

תפקידו של פורץ הרכבים:


פורץ רכבים מקצועי לא יגרום לנזק ברכב אותו הוא פורץ, הפריצה עשויה להתבצע במספר שיטות שונות, השיטות המתקדמות והבטוחות ביותר היום הן: הראשונה מתבצעת בעזרת כרית פריצה והשניה בעזרת שיטת דגדוג המנעול. פריצת דגדוג תבוצע ברכבים גרמניים שמותקנת בהם מערכת ואקום, מערכת נעילה מתקדמת במיוחד, כאשר פריצה מסוג זה היא יקרה יותר, שכן, היא מצריכה ידע מתקדם ושימוש בכלים מיוחדים.

פורץ רכבים הינה בנויה מעבודה רבה ומורכבת עבור מי שבחר לעסוק בתחום המורכב של רכבים ופריצתם, תפקיד זה איננו מתחיל ומסתיים בפריצת רכב בלבד, אלא כולל רבדים רבים. שכן, כיום, סוגי המכוניות רבים במיוחד וקיימים מספר דגמים לכל חברת מכוניות, כאשר כל דגם שונה ממשנהו, ויש להכיר את כולם.

בעבר, היה ניתן לפרוץ את מנעולם של כל הרכבים בקלות רבה ובאופן בלעדי כלומר ללא שימוש בבעל מקצוע, לעומת זאת, היום, ישנו אמובילייזר ומערכות הגנה הפועלות לשם נעילה בטוחה למניעת כניסה למי שאיונו רצוי ומורשה להתניע את הרכב המסויים.

כל מערכות הנעילה ומערכות ההגנה שמותקנות ברכבים החדשים מוכרות לפורץ רכבים מקצועי ואינן מהוות עבורו חידה או כאתגר.
פורץ רכבים הינו אדם המוסמך ומורשה מטעם משטרת ישראל לביצוע באופן חוקי- פריצת רכבים, התאמת מפתח חדש, התקנת מערכות נעילה חדשות, ועוד.

טרם פריצת רכב, פורץ רכבים מקצועי יזהה באופן מיידי את שיטת פעולת הנעילה של הרכב, ולעיתים אפילו בטלפון ידע להתאים את שיטת הפריצה ואיזה צילינדר יוכל להתאים לרכב המתואר וכך הוא יגיע מוכן לרכב תוך מספר דקות ויפרוץ את הרכב המדובר בעזרת כלי פריצה ייעודיים המתאימים לרכב הספציפי שלכם.
המיומנות והניסיון שרכש פורץ רכבים במהלך שנות עבודתו הרבות בעצם פגישתו היום יומית עם כלי רכב שונים כמו משאית, אופנוע, קטנוע ועוד. כלומר, חוץ ממכוניות, פורץ רכבים מתמחה בסוגי רכבים שונים, מתמחה גם ברכבים ישנים, וגם ברכבים מתקדמים וחדשים בעלי טכנולוגיה חדשה ועדכנית.

פורץ רכבים מקצועי שפועל על פי חוק, ידרוש מבעל הרכב הוכחה שאכן הרכב שייך לו. שכן, ללא בדיקה זו, פורץ הרכבים עלול לפרוץ ללא כל כוונה רכב עבור מישהו שאיננו בעל הרכב, כנראה גנב.. לכן, במידה ופורץ רכבים יבקש ממכם בקשה כזו, אין צורך לקחת באופן אישי, להיפך, תוכלו לשמוח שיש פיקוח, פיקוח שאולי באחד מן הימים ימנע סיטואציה שבטעות יפרצו גם לכם את האוטו ללא כוונה.

פריצת רכבים היא לרוב תהליך קצר האורך דקה ופריצה כזו אינה נחשבת למסובכת כלל. במיוחד במידה והמפתחות שלכם נותרו על מושב הרכב והרכב ננעל. כך, פורץ רכבים מורשה יפתח עבורכם את הרכב במהירות ותוכלו להיות רגועים. במקרים אחרים שהרכב ננעל אך המפתח אבד, ואיננו ברכב, הסיפור קצת שונה והעלות של ייצור מפתח תהיה גבוהה במיוחד, תלוי בסוג הרכב כמובן. שכן, במקרה שהמפתח אבד, יהיה צורך להכין מפתח חדש לרכב, וכן להתאימו לצילינדרים השונים ברכב, לדלתות, לבגאז' ולסוויץ' הרכב, דבר מצריך מומחיות רבה, אך לא הכל! פורץ הרכבים ידרש להביא צ'יפ מיוחד מחברת הרכב אשר רק באמצעותו יהיה ניתן להתניע את הרכב המדובר. הציפ המיוחד מגיע עם קוד מסויים מחברת הרכב.

עבודתו של פורץ רכבים איננה קלה וחשוב להבין ולהעריך את מורכבותה, הרי לכל רכב קיים מנגנון נעילה שונה ומיוחד, שאיננו דומה למנגנון המצוי ברכב אחר, ומתפקידו של פורץ רכבים להבדיל בין הסוגים השונים של הדגמים ולהתאים להם סוגי פריצה שונים. מסיבות אלו עבודתו עלולה להסתבך ולהתארך, המערכות החשמליות המתקדמות לעיתים מקשות על פורצי הרכבים.

חשוב לדעת, פעולת פריצת רכבים איננה פשוטה כפי שהדבר נראה ממבט ראשון. הסיבה המרכזית לכך היא כפי שהזכרנו קודם לכן, שקיימות חברות רבות המייצרות רכבים, ולכל חברה וחברה קיימים מספר דגמים, פורץ רכבים חייב ללמוד לפרוץ את כל סוגי המנעולים הקיימים בכל הדגמים השונים, עובדה המקשה עליו במיוחד היא שבכל שנה יוצאים לשוק דגמים נוספים, דגמים חדשים.


 

 

סניף שרון: הרצליה, כפר סבא, הוד השרון, רמת השרון, רעננה, אבן יהודה, תל מונד, קדימה, כפר יונה, מנעולן בנתניה, פרדסיה, קיסריה.
סניף מרכז: מנעולן בתל אביב, גבעתיים, פתח תקווה, בני ברק, אזור, חולון, בת ים, ראשון לציון, קרית אונו, גבעת שמואל, מנעולן ביהוד, אור יהודה, סביון,
סניף שפלה: אשדוד, גן יבנה, בני עייש, גדרה, יבנה, רחובות, קרית עקרון, מזכרת בתיה, נס ציונה, באר יעקב, רמלה, לוד, מנעולן במודיעין, בשוהם, אלעד, בית שמש
סניף דרום: קרית מלאכי, אשקלון, קרית גת, שדרות, נתיבות, אופקים, באר שבע, שער הנגב, שדות נגב, מרחבים, אשכול, בני שמעון, עומר, מיתר, להבים
סניף צפון: עתלית, בנימינהחיפה, קרית אתא, קרית מוצקין, קרית שמואל, קרית ים, קרית ביאליק, טבעון, יקנעם, נשר, מעלות, כרמיאל, עכו, נהריה

© זכויות יוצרים – כל תוכן האתר מובא על ידי אתר experss-locksmith.co.il (חי מנעולים) , הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו לקריאה בלבד. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם או לשכפל או להעתיק או לפרסם או להעביר תוכן מהאתר, או חלקים ממנו, לאף גורם ולאף אתר. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי האתר חי מנעולים יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם - פנו אלינו דרך דף יצירת קשר